Konkurs na najlepsze instytucjonalne wdrożenie programu Aktywna Szkoła

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie rocznym na najlepsze instytucjonalne wdrożenie programu Aktywna Szkoła!

Konkurs jest skierowany do instytucji – jednostek samorządu terytorialnego i organów prowadzących szkołę – które uczestniczą w programie Aktywna Szkoła i zawarły porozumienie o współpracy z Organizatorem. Ma on na celu wyłonienie w każdym województwie jednostek samorządu terytorialnego i organów prowadzących szkołę, które najlepiej wdrożyły Program Aktywna Szkoła w województwie. Łącznie oznacza to minimum 16 nagród głównych!

Dzięki Konkursowi możemy docenić samorządy i administratorów obiektów, którzy istotnie przyczyniają się do upowszechniania kultury uprawiania sportu poprzez wdrażanie programu Aktywna Szkoła. Jedynie dzięki bliskiej współpracy z Wami jesteśmy w stanie dotrzeć z Aktywną Szkołą do lokalnych społeczności. Licznie zgłaszacie obiekty, organizujecie wydarzenia i współpracujecie z lokalnymi partnerami. Dlatego chcemy wyróżnić tych, którzy w najbardziej aktywny i skuteczny sposób przyczyniają się do tego wspólnego sukcesu!

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i wysłanie Formularza zgłoszeniowego, do którego link znajduje się poniżej:
Formularz zgłoszeniowy Konkurs instytucjonalny „Najlepsze wdrożenie programu Aktywna Szkoła”

Zakończenie naboru zgłoszeń nastąpi 10 listopada 2024 roku.

Kryteria wedle których zwycięzcy zostaną wybrani, to formalna i merytoryczna ocena wysłanego formularz zgłoszeniowego, uwzględniająca między innymi liczbę zgłoszonych do udziału w Programie Aktywna Szkoła obiektów/osób prowadzących zajęcia, opis znaczenia wpływu uczestnictwa w Programie na działania realizowane w obszarze sportu powszechnego, czy też zbiorczą liczbę wydarzeń zrealizowanych w ramach Programu – ilość, ale także różnorodność dyscyplin oraz różnorodność grup, które uczestniczyły w wydarzeniach.

Szczegółowe kryteria, zasady i warunki uczestnictwa w Konkursie znajdują się w Regulaminie Konkursów dostępnym poniżej.

Regulamin konkursów w programie „Aktywna szkoła”

Informacje o konkursach realizowanych w programie Aktywna Szkoła:

Konkursy w Aktywnej Szkole!

Konkurs jest organizowany przez Fundację Orły Sportu z siedzibą w Pucku, w ramach programu Aktywna Szkoła, który jest finansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.