Podsumowanie I rundy Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego

Za nami I runda Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego!

We współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w okresie 23.08 – 13.09 zostały przeprowadzone szkolenia dla osób prowadzących zajęcia w ramach programu Aktywna Szkoła oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i administratorów obiektów.

Akademie zostały przeprowadzone we wszystkich województwach przez Animatorów Ekspertów, a w zajęciach łącznie wzięło udział aż 478 uczestników i uczestniczek, co przekroczyło liczbę, którą początkowo zakładaliśmy!

Animatorzy Eksperci zapoznali uczestników szkoleń z założeniami Programu Aktywna Szkoła & Akademia Sportu Powszechnego. Przeprowadzone zostały warsztaty, w których dokładnie omawialiśmy rolę animatorów w kreowaniu oferty sportu powszechnego w programie Aktywna Szkoła – jakie stoją wyzwania i możliwości przed animatorami.

Uczestnicy wzięli aktywny udział w zajęcia pokazowych, prowadzonych przez doświadczonych trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy zaprezentowali gry i zabawy według scenariusza: „Dzień z piłką nożną w programie Aktywna Szkoła”. Uczestnicy zostali również poinformowani o konkursach skierowanych do animatorów, animatorek oraz uczestników programu „Aktywna Szkoła” i innych inicjatywach. Całość Akademii wieńczyły wspólne zdjęcia i rozdanie dyplomów dla uczestników. Otrzymaliśmy wiele fotorelacji ze szkoleń, poniżej znajdziecie kilka z nich:

Dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych rundach. Wciąż trwa II runda Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, o której szczegółowe informacje znajdziecie poniżej:

Startuje Druga Runda Szkoleń Lokalnej Akademii Sportu Powszechnego. Temat przewodni – lekka atletyka!

Za chwilę również rusza III runda Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego we współpracy z Polskim Związkiem Rugby. Więcej informacji znajdziecie w linku poniżej:

Rusza trzecia runda szkoleń Lokalnej Akademii Sportu Powszechnego z Polskim Związkiem Rugby!

Organizatorem Akademii Sportu Powszechnego jest realizowana przez Fundację Orły Sportu z siedzibą w Pucku, w ramach Programu Aktywna Szkoła. Program jest finansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.