Trwa nabór wniosków na sprzęt sportowy dla szkół

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2024 r. Program Aktywna Szkoła – sprzęt sportowy dla szkół. Budżet Programu to 75 mln zł. Termin składania wniosków określono do dnia 23 września br. (do godz. 16.15), a ich rozpatrzenie zaplanowano do 24 października 2024r. Uprawnionymi do złożenia wniosku są jednostki samorządu terytorialnego – organy prowadzące szkoły publiczne, których szkoły biorą dział w programie Aktywna Szkoła (zad. nr 1 polegające na wspieraniu działań sportowych na terenie szkoły w weekendy – sobota, niedziela). Kwota dofinansowania dla jednej szkoły nie może przekroczyć 25 tys. zł. Jednostka samorządu terytorialnego może uwzględnić w jednym wniosku wszystkie szkoły uprawnione do wsparcia finansowego (uczestniczące w zad. 1 Programu Aktywna Szkoła).

Wniosek należy wypełnić i przesłać za pomocą systemu elektronicznego AMODIT https://wnioski.msit.gov.pl logując się na swoje konto, a następnie wybierając zakładkę Utwórz wniosek  ——–> Departament Sportu dla Wszystkich ——–> Program Aktywna Szkoła- sprzęt sportowy dla szkół.

W przypadku, gdy dana jednostka samorządu terytorialnego nie posiada konta użytkownika w systemie AMODIT, należy najpierw wybrać zakładkę Utwórz konto i postępować dalej zgodnie z instrukcją w systemie.

Pomocniczo zamieszczono przykładowy formularz wniosku o przyznanie dofinansowania (uwaga: wypełniając formularz wniosku w dziale – nazwa wnioskodawcy – rubryka – Nazwa jednostki samorządu terytorialnego – wypełniana jest automatycznie po wpisaniu nr TERYT).

Dodatkowe informacje dotyczące ogłoszonego naboru można uzyskać pod numerami telefonów: 22 26 63 348, 22 26 63 280.