Startuje druga runda szkoleń Lokalnej Akademii Sportu Powszechnego. Temat przewodni – lekka atletyka!

Już dziś uruchamiamy rejestrację do kolejnej edycji szkoleń w ramach Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego. Między 19 września a 5 października  wspólnie z Animatorami Ekspertami i trenerami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przeprowadzimy 16 warsztatów poświęconych “królowej dyscyplin olimpijskich” czyli lekkoatletyce.

Szkolenia są  przygotowane z myślą o:

• osobach prowadzących zajęcia w ramach programu Aktywna Szkoła – animatorach, nauczycielach, trenerach, instruktorach, chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry,
  • przedstawicielach jednostek samorządu terytorialnego / administratorach obiektów, którzy dzięki udziale w szkoleniu będą w stanie lepiej zrozumieć z jakimi wyzwaniami w Programie mierzą się na co dzień prowadzący zajęcia.

W programie drugiej tury Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego znajduje się:

• Prezentacja założeń Programu Aktywna Szkoła & Akademia Sportu Powszechnego
  • Warsztat: rola animatorów w kreowaniu oferty sportu powszechnego w programie Aktywna Szkoła wyzwania & pomysły,
  • Zajęcia pokazowe (PZLA): prezentacja gier i zabaw wg scenariusza: „Lekkoatletyczny Dzień w programie Aktywna Szkoła”,
  • Informacja o Konkursach skierowanych do animatorów, animatorek oraz uczestników programu „Aktywna Szkoła” i innych inicjatywach.

Na poniższej grafice można sprawdzić miejsca i terminy szkoleń w Twoim regionie !

W każdym LASP udział może wziąć max. 25 uczestników. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma dyplom potwierdzający udział!

Zasady udziału są proste. Wystarczy, że wyślesz zgłoszenie poprzez formularz poniżej. Pamiętaj, liczba miejsc jest ograniczona.

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń!

Więcej informacji o każdym z 16 szkoleń, dane kontaktowe do organizatora oraz formularz zapisów można uzyskać klikając w linki poniżej:

Po zakończeniu warsztatów z udziałem przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, odbędzie się trzecia, ostatnia tura Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego, podczas niej spotkamy się z trenerami z Polskiego Związku Rugby.

Udział w szkoleniach w ramach Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego jest bezpłatny. Organizator Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego nie pokrywa kosztów dojazdu i udziału w szkoleniach.

Więcej informacji na temat szkoleń znajdziecie w zakładce “aktualności” na naszej stronie internetowej www.aktywnaszkola.pl

Organizatorem Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego w ramach programu Aktywna Szkoła jest Fundacja Orły Sportu z siedzibą w Pucku. Program jest finansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.