Podsumowanie II rundy Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego

Zakończyliśmy II rundę Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego! W tej rundzie współpracowaliśmy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki

W dniach 16.09 – 05.10 odbyły się szkolenia dla prowadzących zajęcia w ramach programu Aktywna Szkoła oraz przedstawicieli samorządów i administratorów obiektów. Szkolenia zorganizowano we wszystkich województwach, a uczestniczyło w nich aż 350 osób.

Podobnie jak w I rundzie LASP, Animatorzy Eksperci zapoznali uczestników szkoleń z założeniami Programu Aktywna Szkoła & Akademia Sportu Powszechnego. W trakcie warsztatów omówiono rolę animatorów w kreowaniu oferty sportu powszechnego w programie Aktywna Szkoła. Uczestnicy prezentowali swoje opinie, pomysły i wymieniali się poglądami. Trenerzy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przeprowadzili zajęcia pokazowe, w których zaprezentowali gry i zabawy według scenariusza: „Lekkoatletyczny Dzień w programie Aktywna Szkoła”. W tych grach i zabawach, to uczestnicy szkoleń wcielali się w rolę osób biorących udział w zajęciach sportowych. Animatorzy Eksperci poinformowani również o konkursach skierowanych do animatorów, animatorek oraz uczestników programu „Aktywna Szkoła” i o innych inicjatywach. Na koniec warsztatów zostały rozdane dyplomy i robiono pamiątkowe zdjęcia. Część z nich załączamy poniżej:

Dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w trwającej III rundzie Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego we współpracy z Polskim Związkiem Rugby, o której szczegółowe informacje znajdziecie poniżej:

Ruszyła trzecia runda szkoleń Lokalnej Akademii Sportu Powszechnego z Polskim Związkiem Rugby!

Organizatorem Lokalnych Akademii Sportu Powszechnego w ramach programu Aktywna Szkoła jest Fundacja Orły Sportu z siedzibą w Pucku. Program jest finansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.