Letnie wydarzenia z Aktywną Szkołą

Za nami letnie wydarzenia w ramach Aktywnej Szkoły!

Lato z Aktywną Szkołą na Orliku w Lipuszu było wyjątkowym wydarzeniem pełnym sportu i dziecięcej radości. Atrakcji nie zabrakło także dla dorosłych. Wspólnie trenowaliśmy jogę, łucznictwo, odbył się turniej piłki nożnej oraz turniej siatkówki plażowej a także wiele innych sportowych wrażeń. Frekwencja i pogoda dopisała – było bardzo wakacyjnie i gorrrąco! Szacujemy, że na nasze wydarzenie przybyło ponad 200 uczestników. Po aktywnościach był czas na zdrowe przekąski, zdjęcia w fotobudce oraz rozmowy z naszymi animatorami.

Wspólnie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi trenowaliśmy podczas pikników sportowych z Aktywną Szkołą towarzysząc wydarzeniom OnkoTour. Celem cyklu spotkań jest wspieranie pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi, a także edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej, zdrowego stylu życia i prawach pacjenta. W rajdzie rowerowym uczestniczą osoby z doświadczeniem onkologicznym, ich bliscy, pracownicy medyczni oraz od kilku lat, urzędnicy z Biura Rzecznika Praw Pacjenta. Przemierzając setki kilometrów na rowerach, odwiedzają po drodze szpitale oraz oddziały onkologiczne, gdzie mają możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami z walki z chorobą. Jednocześnie zachęcają innych do zdrowego i świadomego życia. Wszystkie akcje mające na celu zwiększenie świadomości dotyczącej chorób onkologicznych i ogólnie zdrowia są potrzebne, dlatego dokładamy do nich swoją sportową cegiełkę. Zdrowy tryb życia, ruch oraz aktywność fizyczna, to nieodłączny element profilaktyki zdrowotnej.